Субота, 23.11.2024, 23:44

Головна Каталог статей Мій профіль Вихід
Меню сайту

Категорії розділу
Для автомобілістів [15]
Для користувачів ПК [7]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Для користувачів ПК

Чверть копій Windows заражена
Експерти російської компанії Group-IB на замовлення Microsoft провели дослідження безпеки контрафактних дистрибутивів ОС Windows.

Під час дослідження було виявлено, що в 96% копій Windows, доступних для скачування з торрентів і файлообмінників, оригінальний код змінено - реалізовано обхід активації програмного забезпечення, що свідчить про наявність небажаного або шкідливого ПЗ.

Віруси і трояни присутні в 6% інсталяційних файлів. Більшість виявлених вірусів і троянів можуть бути використані для крадіжки персональних даних. Примітно, що 29% неліцензійних копій Windows, доступних для скачування на файлообмінниках, зовсім виявилися непрацездатними.

Набагато гірше справа йде з контрафактом, пропонованим росіянам у неавторизованих точках продажів. Кожен четвертий (25%) з перевірених експертами дисків містив шкідливі програми, а 12,5% дисків включали програми для розкрадання паролів і особистих даних користувача.

Більш того, диски, закуплені на трьох московських ринках, в деяких випадках виявлялися бета-версіями Windows ОС.

Таким чином, небезпека стати жертвою шкідливого програмного забезпечення і фактично добровільно подати особисту інформацію третім особам зростає в кілька разів.

Експерти проаналізували неліцензійні копії операційної системи Microsoft - Windows XP, Windows Vista і Windows 7. Дослідженню піддалися неліцензійні копії операційної системи, доступні російським користувачам через основні канали розповсюдження: в неавторизованих точках продажів на фізичних носіях (DVD, CD) і в інтернеті (торренти і файлообмінники).

Сканування дистрибутива, а згодом, і встановленої з нього версії програмного продукту здійснювалось антивірусними засобами декількох виробників.

Кожен програмний продукт аналізувався експертами, як на наявність шкідливого коду, так і на загальну працездатність.

Особливу увагу дослідники звертають на таку обставину: відсутність явних загроз при попередній перевірці дистрибутива антивірусом не гарантує, що після установки в ньому не виявляться раніше невиявлені шкідливі програми.

У той же час, перевірка встановленої ОС антивірусними засобами далеко не завжди зможе виявити наявність шкідливого або небажаного ПЗ. Отже, контрафактне програмне забезпечення завжди містить у собі високий рівень загрози для користувача.

http://svit24.net

Категорія: Для користувачів ПК | Додав: admin (17.04.2011)
Переглядів: 733 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Ви увійшли як Гість |

Група "Гости" | RSS



Календар

Архів записів

Copyright MyCorp © 2024 Використовуються технології uCoz