Нова ОС оптимізована для роботи як на персональних комп'ютерах, так і на планшетника: у неї включена підтримка тачскріна. Зокрема, головний екран Windows 8 складається з так званих "плиток" - ця технологія була використана в сьомій версії платформи від Microsoft для мобільних пристроїв. Крім того, Microsoft працює над інтеграцією в нову систему сервісу інтернет-телефонії Skype, придбаного в травні поточного року за $ 8,5 млрд.
Тим часом низка виробників апаратного забезпечення висловили своє невдоволення деякими обмеженнями нової системи. Зокрема, Microsoft підтвердила, що буде співпрацювати з компанією Qualcomm, що виробляє процесори Snapdragon. Решта постачальники апаратного забезпечення турбуються, що таким чином порушиться баланс комп'ютерної промисловості, так як раніше виробники самі вирішували питання про співпрацю з розробниками операційних систем.
Проте представник компанії Sony заявив, що, в кінцевому рахунку, Windows 8 буде підтримувати всі відомі моделі апаратного забезпечення. Дата виходу Windows 8 поки невідома. Стівен Сінофскі, президент підрозділу Windows в Microsoft, який відповідає за розробку і маркетинг Windows, Windows Live, і Internet Explorer, заявив, що система надійде у продаж не раніше осені.
У ході презентації Microsoft показала три пристрої на новій операційній системою - настільний комп'ютер, ноутбук і планшетник. Стартові екрани у них за стилем схожі на Windows Phone 7. Вони заповнені різнобарвними прямокутниками - так званими "плитками", що вдають із себе або прості ярлики програм, або динамічно оновлювані ярлики-віджети.
Натиснувши на ярлик, можна запустити програму в повноекранному режимі, як на смартфоні. Якщо ж, наприклад, Twitter на весь екран вам не потрібен, можна розмістити вікно збоку, так, щоб воно займало лише невелику частину дисплея, а інший простір займають додаток в яких ви зараз працюєте - той же Word або Excel.