Четвер, 04.06.2020, 18:22

Головна Каталог статей Мій профіль Вихід
Меню сайту

Категорії розділу
Для автомобілістів [15]
Для користувачів ПК [7]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Для автомобілістів

Перша допомога при ДТП
За даними ВООЗ, близько 30% осіб, які загинули внаслідок автокатастроф, могли бути врятовані, якщо б їм своєчасно та правильно була надана перша медична допомога. Тому кожній людині, яка опинилась випадково чи була супутником постраждалих на місці ДТП, необхідно знати і вміти правильно оцінити екстремальну ситуацію та надати елементарну першу медичну допомогу.

Далеко не кожна людина, побачивши потерпілого в ДТП, насмілиться підійти до нього і надати першу допомогу. 
Навіть співробітники ДАЇ, що вивчили курс невідкладної допомоги, не тільки намагаються самі уникнути надання допомоги потерпілому, але і найчастіше прагнуть не допустити до нього навколишніх, побоюючись, що ті своїми діями тільки погіршать його стан. Але ж від того, наскільки швидко і правильно зроблена перша допомога, залежить життя людини. Чи виживе він, чи не залишиться інвалідом на все життя? От питання, відповідь на які часто залежить від того, що відбувається в перші хвилини після одержання травми, від перших дій учасників і свідків ДТП. 

Отже, на ваших очах відбулося ДТП, у якому є постраждалий. Що робити? 
1. Заспокойтеся і візьміть себе в руки! Від того, наскільки тверезі і продуманими будуть ваші дії, багато в чому залежить результат подій. 
2. Помітьте час події. 
3. Викличте допомогу! Добре, якщо у вас, або в когось з навколишніх є мобільний телефон, або поруч знаходиться телефон-автомат. Спокійно і точно повідомите диспетчерові служби екстреної допомоги про вид ДТП, кількості потерпілих, передбачуваних ушкодженнях (у тому випадку, якщо ви них можете оцінити з першого погляду). Дуже важливо максимально точно вказати адресу місця аварії. Що робити, якщо ви знаходитеся поза населеним пунктом? У цьому випадку інформацію про аварії на найближчий пост ДАЇ просять передати водіїв попутного або зустрічного транспорту. Не забувайте і про водіїв – дальнобійників, адже практично в кожній фурі зараз є середньо хвильова - радіостанція. 
4. Огородіть і позначте місце події. Якщо є можливість, установіть за місцем аварії машину з включеною аварійкою. 
5. Огляньте потерпілого. Це найважливіший етап надання допомоги. Основна задача - визначити, які ушкодження є найбільш загрозливими для життя і здоров'я потерпілого. На них у першу чергу і повинна бути спрямована Ваша допомога. 

Ось ці ушкодження і їхні ознаки: 
1. Порушення серцевої діяльності (зупинка серця або різке уповільнення серцевого ритму). 
2. Зупинка подиху (унаслідок закупорки дихальних шляхів сторонніми тілами, кров'ю, слизом, блювотними масами). 
3. Масивні кровотечі (особливо небезпечні артеріальні кровотечі, коли кров з рани б'є пульсуючим струменем. Ушкодження великої вени також може за кілька хвилин привести до смерті потерпілого). 
4. Переломи кінцівок зі значним зсувом - найбільш часта причина розвитку больового шоку (він має кілька стадій. У перші хвилини потерпілий може не звертати уваги на найтяжкі ушкодження, не почувати болю і т.д., але через короткий проміжок часу він стане млявим, нединамічним, блідим, поступово ослабне пульс...). Утримуйте потерпілого від активних пересувань, поки не переконаєтеся, що в нього немає серйозних ушкоджень, а ще краще - до огляду лікарем. Визначте, у свідомості чи потерпілий ні. Якщо свідомість збережена, можна з впевненістю сказати, що найближчим часом не передбачається серйозних проблем із серцевою діяльністю та органами дихання. Якщо потерпілий без свідомості, перевірте пульс і подих - не намагайтеся шукати пульс на зап'ясті. Імовірність того, що ви його там намацаєте, невелика. Перевіряти пульс у потерпілого можна тільки на сонній артерії. При виявленні ознак настання клінічної смерті необхідно проводити потерпілому комплекс долікарських реанімаційних заходів - штучну вентиляцію легень (штучне дихання) методом з рота в рот та закритий масаж серця до прибуття на місце ДТП бригади швидкої медичної допомоги (медичного працівника). 
6. Після ДТП людина може знаходитися в будь-якому положенні: лежати на дорозі, на узбіччі, у кюветі, знаходитися під машиною, мотоциклом. Не кидайтеся відразу ж витягати його будь-якими можливими засобами, заспокойтеся, оцініть ситуацію, продумайте послідовність подальших дій. Чітко поясніть оточуючим необхідну послідовність дій і функції кожного. Ваша кінцева мета – вкласти потерпілого на спину на рівній поверхні осторонь від проїзної частини. Пам’ятайте, що, змінюючи положення ушкоджених частин тіла, ви можете підсилити больовий шок. Особливо обережно варто діяти при найменшій підозрі на ушкодження хребта. Але, все ж перекласти постраждалого потрібно - як це зробити? Ось основні принципи, які варто дотримувати при зміні положення тіла потерпілого: 
а. Усі рухи повинні бути плавними, 
б. Повертати, переміщати постраждалого потрібно як мінімум утрьох (у самому крайньому випадку вдвох). Перша людина відповідає тільки за голову, другий за плечі і верхню частину тулуба, третій за область тазу і ноги. Непогано, якщо є і четверта людина, що тримає тільки ноги. Запам'ятаєте! Щоб звести до мінімуму імовірність додаткової травми, при переміщенні потерпілого варто злегка розтягувати в довжину і ні в якому разі не давати згинатися шиї і поперекові. 
7. Зніміть одяг з потерпілого. Мабуть, самою непростою задачею є зняття шолома (наприклад, інтеграла), особливо якщо людина без свідомості, і є підозра на ушкодження шийного відділу хребта. Робити це треба вдвох. Перша людина здійснює фіксацію шиї і голови, другий знімає шолом. Для фіксації голови одна рука щільно обхоплює шию постраждалого позаду так, щоб великим і вказівним пальцями зафіксувати потилиця, іншою рукою необхідно зафіксувати шию попереду, утримуючи великим і вказівним пальцями нижню щелепу. Розстебніть або розріжте ремінь і, сильно розтягуючи лямки в сторони, знімайте шолом у напрямку від підборіддя до тімені, одночасно піднімаючи голову і плечі потерпілого. Пам’ятайте, що не можна тягти шолом нагору, рух повинний бути саме дугоподібним. Кілька слів про зняття одягу. Не прагніть, особливо якщо на вулиці холодно, роздягати потерпілого. У цьому немає ніякої необхідності, більш того, охолодження тіла може ще в більшому ступені збільшити ризик погіршення стану. При необхідності доступу до ушкодженої ділянки тіла одяг краще РОЗРІЗАТИ. Якщо все-таки виникла необхідність роздягнути людину, запам'ятаєте основний принцип: спочатку потрібно знімати одяг з неушкодженої кінцівки, потім з тулуба і лише в останню чергу з ушкодженої. При опіках фрагменти одягу часто прилипають, а синтетичного одягу і припікаються до ушкодженої шкіри. Їх ні в якому разі не можна відриватися. Обрізайте одяг навколо ділянки опіку й вкрийте вражену область стерильною або чистою пов'язкою. 


"Перелік лікарських засобів, які повинні бути у медичних аптечках першої медичної допомоги для пасажирських легкових з кількістю пасажирів до 9 осіб та вантажних транспортних засобів", затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 07.07. 98 р. № 187 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.07.98 р. за № 465/2905. 

1. Засоби для зупинки кровотечі, накладання пов'язок при травмах 

1. Джгут для зупинки кровотеч 

2. Бинт стерильний 5 м х 10 см 

3. Серветки "Колетекс" з хлоргек-сидином 6 см х 10 см 

4. Серветки "Колетекс" кровоспинні з фурагіном 6 см х 10 см 

5. Пакет перев'язувальний 

6. Лейкопластир в рулоні 5 см х 5м 

7. Пластир бактерицидний 2,3 см х7,2 см 

8. Косинка медична перев'язувальна 50см х 50см 

2. Антисептичні засоби 

1. Розчин йоду 5%—10мл 

3. Знеболювальні та серцеві засоби 

1. Буторфанолу тартрат 2% — 1 мл у шприц-тюбику 

2. Нітрогліцерин 1% в капсулах (0,0005) 

4. Додаткові засоби 

1. Ножиці з тупими кінцями 

2. Рукавички медичні № 8 з поліетилену 

3. Плівка (клапан) для проведення штучної вентиляції легенів 

4. Сульфацил натрію 20% — 1мл у шприц-тюбику 

5. Шпильки англійські 

6. Портативний апарат для штучної вентиляції легенів 

5. Інструкція 

6. Футляр для аптечки 

Необхідно своєчасно поновлювати або замінювати лікарські засоби після їх використання чи закінчення терміну дії.

Категорія: Для автомобілістів | Додав: WeRo (05.05.2010)
Переглядів: 6023 | Рейтинг: 3.5/4
Всього коментарів: 0
avatar
Ви увійшли як Гість |

Група "Гости" | RSSКалендар

Архів записів

Copyright MyCorp © 2020 Використовуються технології uCoz